Ogłaszamy nabór prac do konkursu Festiwalu Młode Wilki 19!!!
Przejdź do sekcji KONKURS > ZGŁOŚ żeby zapoznać się ze szczegółami naboru oraz zgłosić pracę. Widzimy się w Szczecinie 15 i 16 listopada 2019!

Festiwal Młode Wilki i GALERIA [OD] ULICY łączą siły i zapraszają na otwarcie wystawy, w ramach której w siedmiometrowej witrynie dawnego sklepu piwnicznego będzie można zobaczyć prace wideo autorstwa Jany Shostak i Marii Olbrychtowicz oraz Piotra Urbańca. Filmy, które na co dzień ogląda się w galerii będą dostępne dla wszystkich, od ulicy, całą dobę.

W dniach 16–17 listopada 2018 roku odbędzie się 5. jubileuszowa edycja festiwalu sztuki Młode Wilki: „Tegoroczna edycja festiwalu poddaje refleksji przestrzeń miejską Szczecina, działalność lokalnych aktywistów i sztukę realizowaną w przestrzeni publicznej. Do Jury konkursu MW18 zaprosiliśmy Rafała Jakubowicza, Agnieszkę Kilian, Joannę Rajkowską, Ewę Tatar; naszym gościem specjalnym będzie w tym roku Józef Robakowski.”

http://mlodewilki.akademiasztuki.eu

Na wystawie prezentowane będą nagrodzone realizacje z poprzednich edycji Festiwalu, w odświeżonym kontekście:
🎞️ film Piotra Urbańca „Obiektofilia” (Grand Prix Młode Wilki 14)
oraz
🎞️ filmową dokumentację działania Jany Shostak i Marii Olbrychtowicz (Grand Prix Młode Wilki 16).

Tekst słuchowiska Bartosza Zaskórskiego „Historia rury” (Grand Prix Młode Wilki 15) posłuży jako libretto do organizowanych 26 października warsztatów dźwiękowych z mieszkańcami.

GALERIE [OD] ULICY to projekt, w ramach którego przywracamy witryny dawnych piwnicznych lokali miastu i oddajemy je artystom. Zlokalizowane w centrum Szczecina mają bawić się kontekstem miejsca i pytać mieszkańców o ich miasto. Te mikro galerie powstają w ramach współpracy Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego OSWAJANIE SZTUKI z Gminą Miasto Szczecin oraz Towarzystwem Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże” Sp. z o.o. Działanie współfinansowane jest przez Gminę Miasto Szczecin w ramach projektu pn. „Niwelowanie błędów infrastrukturalnych przez sztukę ulicy (street art)”.
Więcej: www.oswajaniesztuki.pl